O mnie  

O mnie

Szukając własnej ścieżki…

                   Będąc młodym człowiekiem nie raz zastanawiałam się nad pytaniami: Jaki zawód jest najlepszy dla kobiety, a jaki dla mężczyzny? Czy kobieta posiada lepsze wyczucie estetyki od mężczyzny? A czy jedynie mężczyźni posiadają umysły ścisłe a kobiety humanistyczny? Czy rzeczywiście takie predyspozycje są nam zapisane w dniu naszych narodzin? Czy są to tylko stereotypy i nie powinniśmy zbytnio kierować się nimi?

Autorka publikacji na stronie World Code, pasjonatka programowania, komputerów oraz elektroniki.…a znaleźć Ją nie jest tak prosto…

                   Odpowiedzi na nurtujące mnie pytania nie są tak oczywiste jak mogłyby się wydawać. Pod wieloma względami wiele obszarów życia ludzkiego identyfikujemy z cielesnością. Czy na wybór ścieżki zawodowej wpływa płeć człowieka? Kolejne pytania rodziły się w mojej głowie, odpowiedzi nie chciały przyjść tak prosto, a zaczęło kiełkować to co chcę robić. Myśli krążyły mi po głowie, czy świat zawodowy, który jest zawładnięty przez płeć przeciwną będzie dla kobiety właściwy.

…a jak już znalazłam…

                    Wiem jedno, nie jestem typem śmiertelnika, który od razu wiedział, co chce robić i co jest jego pasją. Niemniej jednak zawsze wiedziałam, że jak już znajdę to mnie pochłonie bez granic. I tak się stało. Pasjonatka informatyki, elektroniki oraz elektrotechniki. Jeśli można by było w lewej ręce trzymając lutownicę naprawiać, a w drugiej pisząc na klawiaturze program to zapewne bym tak robiła. Gdybym wiedziała do kogo mam złożyć podanie o wydłużenie doby do 48 godzin – pędziłabym z uśmiechem na ustach zająć miejsce w kolejce.

…trzymam się tego, jak rzep psiego ogona.

                   Jak mawiał Albert Einstein: ‘Nigdy nie wolno utracić świętej ciekawości.’ A bez prawdziwej pasji ciężko odnaleźć to, o czym mówił Albert. Stale ucząc się, przekazując wiedzę innym, jak również chęć stworzenia czegoś potrzebnego i służącego światu jest pielęgnacją mojej ogromnej pasji do tego, co robię. Zachęcam do szukania, a na pewno nie pożałujecie bo Ja czuje się jak na wiecznych wakacjach – czy można znaleźć lepszy argument? :-)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież